آموزش ضبط صدا در ایزابل

0


در این قسمت از مجموعه آموزش ایزابل به ضبط صدا در ایزابل می پردازیم ، از این صدای ضبط شده در IVR و Announcement ها استفاده خواهد شد.

به چه علت در ایزابل از صدا های ضبط شده استفاده می کنیم

در سیستم های تلفنی تنها راه تعامل مخاطب از طریق صدا است برای اینکه خطایی را نشان دهیم و یا کاری را به مخاطب محول کنیم از صدا ها استفاده می کنیم ، به صورت پیش فرض صدا های زیادی در ایزابل وجود دارد که شامل خطا ها و پیام های ثابت و اعداد می باشد ، البته این صدا ها به صورت اینگلسی ضبط شده اند .

این فایل های صوتی در مسیر/var/lib/asterisk/sound/enمی باشند البته ایزابل از زبانهای دیگری هم پشتیبانی می کند

در جلسه های بعدی مجموعه آموزش ایزابل نحوه  فارسی سازی تمام پیام ها را توضیح خواهیم داد

در حال حاضر می خواهیم صداهای اختصاصی خودمان را روی ایزابل قرار دهیم

فرمت ها قابل پشتیبانی توسط ایزابل

ایزابل از فرمت های زیادی از صدا پشتیبانی می کند ولی فرمتی که استاندارد ترین حالت می باشد و توسط اکثر سیستم ها قابل پخش است فرمت Wav می باشد البته با کدینگ PCM  شانزده بیتی و نرخ ۸۰۰۰Hz .

توجه داشته باشید هر چند ایزابل از کدینگ های ۳۲ بیتی و نرخ ۱۹۲khz پشتیبانی می کند و در سیستم های تلفنی این مقدار کیفیت صدا قابل انتقال نیست و فقط باره پردازنده را بیشتر می کند.

چگونه یک صدای جدید به ایزابل اضافه کنیم

به دو روش می توان به ایزابل صدا اضافه کرد

۱- آپلود فایل ضبط شده

در این روش کافی است از تنظیمات PBX به زیرمنوی System Recordig وارد شویم

فایل مورد نظر خود را ابتدا به فرمت قابل پذیرش ایزابل تبدیل می کنیم سپس از طریق پنل وب فایل خود را آپلود می کنیم در هنگام آپلود به هیچ وجه صفحه را بارگذاری مجدد نکنید.

بعد از اتمام بار گذاری نام فایل در قسمت Name this Recording به نمایش در می آید می توانید آن را ویرایش کنید و یا همانطور رها کنید و روی دکمه Save کلیک کنید.آموزش ضبط صدا در ایزابل

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

به موضوعات رقابتی علاقه دارم

ارسال یک پاسخ