جدول قیمت انواع خودروهای داخلی و خارجی

0

عید نوروز تنها ماهی و کیف و کفش و خانه‌تکانی نیست، بلکه بازار خرید و فروش کالاهای دیگری همچون خودرو نیز گرم گرم است و مردم برای تامین خودروی مورد نیاز خود در ایام نوروز، روزها است که دست به کار شده‌اند.

بازار خرید و فروش کالا در ایام پایانی سال این روزها داغ داغ است و در گوشه و کنار شهر، ترافیک و شلوغی جمعیت برای تامین مایحتاج خود موج می‌زند. در این میان بازار خرید و فروش خودروهای دست دوم نیز داغ است و هم خریداران ولع زیادی برای این بازار دارند و هم فروشندگان، فرصت را برای فروش خودروی خود مناسب دیده‌اند.

روزهای پررونق بازار خودروهای دست دوم

همه نوع خودرو در بازار، این روزها خریدار دارد و حتی خودروهایی که تا پیش از این ممکن بود که هیچ خریداری نداشته باشند، این روزها در مرکز توجه قرار گرفته‌اند و بالاخره خریداری پیدا می‌شود که آنها را خریداری کند و قیمتی بابت آن بپردازد.

در این میان کار و کاسبی بخش “نیازمندی‌های” برخی روزنامه‌ها سکه است و در بخش خودروی آن می‌توان نام و قیمت انواع و اقسام خودرو را به وفور ملاحظه کرد. از خودروهای گذر موقت و خارجی گرفته تا خودروهای داخلی سن و سال دار و صفر.

البته نمایشگاهداران خودرو نیز این روزها، رونق را در کسب و کار خود تجربه می‌کنند و هر روز، زودتر از روزهای عادی سال کرکره مغازه‌های خود را بالا می‌کشند و دم در مغازه خود را آب و جارو می‌کنند. نمایندگی‌های فروش خودروهای داخلی نیز همینطور، روزهای پررونقی را سپری می‌کنند.

به هرحال، بازار خرید و فروش خودروهای دست دوم این روزها مکانی دیدنی است و چانه‌زنی‌های خریداران و فروشندگان که بر سر ۵۰ هزار تومان معامله یک خودرو را به هم می‌زنند هم جالب است.

نمایشگاهداران از اوضاع بازار می‌گویند…

یکی از نمایشگاه‌داران منطقه نارمک می‌گوید: مردم به دلیل انجام سفرهای نوروزی، دست به کار شده‌اند تا بتوانند خودرویی را برای خود دست و پا کنند. در این میان، البته برخی نیز از این فضای گل‌آلود ماهی می‌گیرند و تلاش می‌کنند تا خودروهای خود را با قیمتی گرانتر به خریداران بفروشند.

وی می‌افزاید: البته اگرچه افزایش نرخ ارز بر خودروهای داخلی بی‌تاثیر بوده و قیمت‌ها از سوی خودروسازان تغییری نداشته است، اما فروشندگان به دلیل این افزایش، قیمتها را بالاتر برده‌اند.

به گفته این فعال فروش خودرو، هم اکنون قیمت پراید دست دوم در مدل‌های مختلف، حداقل ۱۰۰ تا ۲۰۰ هزار تومان گرانتر عرضه می‌شود و خودرویی که تا دو هفته پیش برای آن به سختی مشتری پیدا می‌شد، روز گذشته با ۱۵۰ هزار تومان بالاتر از قیمت هفته‌های گذشته به فروش رسید.

یکی از نمایشگاهداران خودرو که مغازه‌اش حوالی چهارراه قصر است، در این رابطه می‌گوید: کار ما بیشتر خرید و فروش خودروهای لوکس است و البته این خودروها نیز در ایام پایانی سال، مشتریان خاص خود را دارد.

وی می‌افزاید: قیمت خودروهای لوکس خارجی بعد از نوسانات نرخ ارز، تا ۴۰ میلیون تومان هم بالا رفته و خودرویی که در گذشته ۲۰۰ تا ۲۱۰ میلیون تومان به فروش می‌رسید، اکنون به بهایی کمتر از ۲۵۰ میلیون تومان، کمتر فروخته نمی‌شود. این نوسانات اگرچه زیاد است، اما مشتریان خاص خود را هم دارد.

این نمایشگاهدار می‌گوید: اگرچه ۴۰ میلیون تومان پول زیادی است، اما فردی که خودروی ۲۰۰ میلیون تومانی تا ۳۰۰ میلیون تومانی خرید می‌کند، ۴۰ میلیون تومان تفاوتش را هم می‌پردازد.

وی تصریح می‌کند: در برخی دیگر از انواع خودروهای خارجی که قیمتی حدود ۴۰ تا ۵۰ میلیون تومان داشته‌‎اند نیز، نوسانات نرخ ارز قیمت را ۵ تا ۱۰ میلیون بالا برده است، ضمن اینکه ایام پایانی سال و بالا رفتن تقاضا برای خرید و فروش‌ها نیز به این تب اضافه کرده است.

یکی دیگر از نمایشگاهداران حوالی میدان شهدا می‌گوید: عرضه برخی از انواع خودروهای داخلی از سوی نمایندگی‌ها محدودتر شده و همین امر حاشیه‌ای را در بازار بوجود آورده است، به این معنا که برخی‌ خودروسازان با کم کردن میزان عرضه، بازار سیاهی را دامن زده اند که مردم پول خود را به سمت خرید از نمایندگی‌هایی که آن مدل خودرو را موجود دارند، می‌برند و به نام تمامی اعضای خانواده خود خودرو می‌خرند و بعد در بازار آزاد به قیمت بالاتری می‌فروشند.

وی می‌افزاید: متاسفانه نظارت بر بازار خودرو اندک است و هر فردی قیمت خودرو را در بازار آزاد و خرید و فروش های غیررسمی به هر قیمتی که می‌خواهد، قیمتگذاری می‌کند، از سوی دیگر عدم عرضه برخی از انواع خودرو نیز مشکل آفرین شده است.

جدول قیمتی انواع خودروهای خارجی در بازار   

نوع خودرو

سال تولید

قیمت

هامرH2 با کارکرد۶۰ تا ۷۰ هزار کیلومتر

۲۰۰۷

۵۰ میلیون تومان

ام جی ۵۵۰ با کارکرد ۳۰ هزار کیلومتر

۲۰۱۰

۴۲ میلیون تومان

بنز C180 الگانس با کارکرد ۱۲۰ هزار کیلومتر

۱۹۹۴

۳۴ میلیون تومان

بنز S350لانگ‌کیلس با کارکرد ۴۰ هزار کیلومتر

۲۰۰۷

۲۲۰ میلیون تومان

BMW 525لاکچری فولدر حد صفر کیلومتر

ترخیص ۲۰۱۰

۹۲٫۵ میلیون تومان

پرادو ۲ درب با کارکرد ۵۴ هزار کیلومتر

۲۰۰۸

۷۷ میلیون تومان

تویوتا کرولاXLI صفر کیلومتر

۲۰۱۲

۵۹ میلیون تومان

لکسوس در حد صفرکیلومتر

۲۰۱۰

۱۴۶ میلیون تومان

لندکروز

۲۰۰۹

۶۸ میلیون تومان

کایرون در حد صفر کیلومتر

۲۰۱۲

۸۲ میلیون تومان

پورشهپانامرا۴S صفر کیلومتر

۲۰۱۲

۴۵۰ میلیون تومان

 جدول قیمتی انواع خودروهای داخلی در آستانه نوروز

نوع خودرو

سال تولید

قیمت

پراید ۱۳۱SX با کارکرد ۱۰۰۰ کیلومتر

۱۳۹۰

۸٫۵۵ میلیون تومان

پراید ۱۳۲SL صفرکیلومتر

۱۳۹۰

۹ میلیون تومان

پژو۲۰۶ تیپ ۶صفر کیلومتر

۱۳۹۰

۱۹٫۷ میلیون تومان

پژو ۲۰۷ در حد صفر

۱۳۹۰

۲۱ میلیون تومان

پژو ۴۰۵GLX صفر کیلومتر

۱۳۹۰

۱۵٫۲ میلیون تومان

زانتیا با کارکرد ۳۹ هزار کیلومتر

۱۳۸۹

۲۸٫۸ میلیون تومان

سمند سورن با کارکرد ۶۰۰ کیلومتر

۱۳۹۰

۱۷٫۶ میلیون تومان

سمند ال.ایکس سال صفر کیلومتر

۱۳۹۱

۱۵٫۶ میلیون تومان

مگان E1 کاکررد ۲۰۰۰ کیلومتر

۱۳۹۰

۳۵٫۳ میلیون تومان

آوانته با کارکرد ۶۴ هزار کیلومتر

۱۳۸۶

۲۵٫۵ میلیون تومان

تاکسی روآ

۱۳۸۸

۱۱ میلیون تومان

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

به موضوعات رقابتی علاقه دارم

ارسال یک پاسخ