11407468767828763863786808785715445

سریال‌های ماه مبارک رمضان 91 – عکس

سايت روزنامه ايران نوشت:
با نزديک شدن به ماه مبارک رمضان، تلويزيوني‌ها اين روزها در تب و تاب ساخت مجموعه‌هاي اين ايام هستند. هنوز به طور رسمي خبرهايي از سوي شبکه‌ها در اين ارتباط منتشر نشده و پيش بيني مي شود در روزهاي آينده شاهد خبرهاي ديگري در اين باره باشيم اما آنچه مي‌خوانيد آنچه مي‌خوانيد آخرين اخبار مراحل توليد سريال‌هايي است که به عنوان گزينه پخش در شب‌هاي رمضان سال ?? مطرح شده‌اند.

s ramezan 2 سريال‌هاي ماه مبارک رمضان 91 - عکس

نيوشا ضيغمي و دانيال عبادي در «راستش را بگو»
شبکه يک سيما که از چندي قبل ساخت مجموعه تلويزيوني «راستش را بگو» را به عنوان گزينه قطعي براي پخش در روزهاي ماه مبارک رمضان در دستور کار خود قرار داده بود، روز گذشته بر اساس گفته‌هاي مهدي فرجي مدير اين شبکه در يک برنامه تلويزيوني، سريال «راز پنهان» را هم به عنوان رقيب اين مجموعه تلويزيوني مطرح کرد.

«راستش را بگو»: ساخت موسيقي اين مجموعه تلويزيوني توسط فردين خلعتبري به تازگي به پايان رسيده ضمن اينکه تدوين ?? قسمت از کار به پايان رسيده و مرحله صداگذاري توسط سامان نخعي پيگيري مي‌شود. محمدرضا آهنج که ساخت مجموعه‌هايي چون «ملکوت»، «ستاره‌هاي سربي»، «معما»، «سايه آفتاب»، «عمليات ???» را در کارنامه دارد اين سريال را بر اساس فيلمنامه مصطفي رستگاري و با حضور چهره‌هاي شناخته شده سينما و تلويزيون اواسط آذرماه سال گذشته جلوي دوربين برد.اين سريال نگاه فلسفي از اخلاق به جامعه ايراني دارد و در قسمت‌هايي از کار زندگي شهيد مصطفي چمران را در جنگ به تصوير مي کشد. حسن پورشيرازي، آتيلا پسياني، رويا تيموريان، نيوشا ضيغمي، دانيال عبادي، لعيا زنگنه، مهدي سلوکي، سام درخشاني، عليرضا جلالي تبار، رحيم نوروزي، اميرحسين مدرس، اصغر نقي زاده، عليرضا خطيبي، الناز بهمن زاده، محمد عمراني، شيما نيکپور، نازآفرين کاظمي، عباس جمشيدي، اشکان اشتياق، ايمان صفا و (با حضور) ثريا قاسمي و امير آقايي (در نقش دکتر چمران) بازيگران اصلي اين سريال هستند. فاطمه سمرقندي تهيه کنندگي «راستش را بگو» را در ?? قسمت ?? دقيقه‌اي با مشارکت مترو و شبکه اول سيما برعهده دارد.

«راز پنهان»: تصويربرداري مجموعه تلويزيوني «راز پنهان» به کارگرداني فلورا سام و تهيه‌کنندگي مجيد اوجي طي دو روز آينده به پايان مي‌رسد و تاکنون حدود پنج قسمت از سريال آماده پخش شده است. داريوش ارجمند در اين سريال نقش يک درجه‌دار بازنشسته ارتش به نام ابراهيم احصايي را بازي مي‌کند که در اطراف تهران مشغول کشاورزي است.عليرضا جلالي‌تبار نقش فرامرز پسر او را دارد و پروانه معصومي مادر اوست. سعيد پورصميمي (مش قربان)، کامران تفتي (اميرعلي)، الهام حميدي (ماهرخ، همسر فرامرز)، لادن طباطبايي (هانيه، خواهر اميرعلي)، ليلا بلوکات (ستاره)، کاوه آشنا، حميدرضا محمدي و محمود عزيزي (پدر ماهرخ) ديگر بازيگران اصلي سريال هستند.اين مجموعه مضموني درام دارد و قصه دو دوست قديمي را روايت مي‌کند که پس از سال‌ها يک بار ديگر طي يک اتفاق همديگر را پيدا مي‌کنند و ديدار آن دو پس از سال‌ها، زمينه‌ساز اتفاقاتي جديد مي‌شود.

ترانه تيتراژ پاياني اين سريال با صداي فرزاد فرزين و شعري از عبدالجبار کاکايي ضبط شده است و ترانه عنوان‌بندي ابتدايي نيز توسط گروهي با همراهي پيام حصيري و بر اساس غزلي از حافظ بزودي ضبط مي‌شود.

 

s ramezan 3 سريال‌هاي ماه مبارک رمضان 91 - عکس

علي نصيريان در نمايي از سريال «روياي گنجشک‌ها»
شبکه دو سيما نيز دو سريال «روياي گنجشک‌ها» راما قويدل و «چمدان» خسرو ملکان را سدر دست انتخاب دارد. قويدل به تازگي مجموعه تلويزيوني «يک لحظه ديرتر» را به روي آنتن اين شبکه داشت؛ کارگرداني که پيش از اين مجموعه تلويزيوني «گمشده» را به کارگرداني او شاهد بوديم. ملکان را نيز در سينما با فيلم‌هايي چون «تماس»، «طوبي» و اين اواخر «مادر زن سلام» مي‌شناسند.

«رويا گنجشک‌ها»: مجموعه تلويزيوني «روياي گنجشک‌ها» به تهيه‌کنندگي رضا جودي اوايل ارديبهشت‌ماه در شمال کشور کليد خورده و تصويربرداري همچنان ادامه دارد.علي نصيريان که تجربه بازي در سريال موفق «ميوه ممنوعه» را دارد با سريال «روياي گنجشک‌ها» بار ديگر در شب‌هاي ماه مبارک رمضان مهمان خانه‌هاي مردم مي‌شود.اين بازيگر در سريال «روياي گنجشک‌ها» در نقش «دوست علي» خانه‌اش را به بچه‌هاي يتيم و بي‌سرپرست اختصاص مي‌دهد. آزيتا حاجيان و کوروش تهامي در نقش دو مددکار اجتماعي جلوي دوربين ظاهر مي‌شوند. سام درخشاني، مهسا کرامتي و گلاره عباسي از ديگر بازيگران اصلي اين مجموعه تلويزيوني هستند. «روياي گنجشک‌ها» با محوريت موضوع خانواده و اکرام ايتام يک ملودرام اجتماعي به حساب مي‌آيد که فرهاد پور سعيدي است نگارش فيلمنامه آن را به عهده دارد.

«چمدان»: تصويربرداري مجموعه طنز اجتماعي «چمدان» که ارديبهشت سال گذشته در تهران کليد خورده بود پس از يک سال، ارديبهشت امسال به پايان رسيد. اين سريال به کارگرداني و تهيه‌کنندگي خسرو ملکان با پايان مراحل فني در 30 قسمت به شبکه دو تحويل داده شد. قصه اين مجموعه درباره چمداني است که گمشده و در هر قسمت دست به دست مي‌گردد و به جمع خانواده‌هاي مختلفي راه پيدا مي‌کند.در اين مجموعه حسين خواجه‌اميري (ايرج) در مقام خواننده تيتراژ، ترانه‌خواني را به همراه احسان فدايي برعهده دارد. در سريال چمدان فتحعلي اويسي، اکرم محمدي، هوشنگ توکلي، ارژنگ اميرفضلي، تورج نصر، محسن قاضي‌مرادي ، شيوا خنياگر، ميرطاهر مظلومي، فلور نظري، داريوش اسدزاده، و… بازي دارند.

 

s ramezan 4 سريال‌هاي ماه مبارک رمضان 91 - عکس

 

شهرام حقيقت‌دوست و مهرآوه شريفي‌نيا در «خداحافظ بچه»

شبکه سه هم اين وظيفه را به منوچهر هادي محول کرده است، کارگرداني که سال گذشته «يکي مي‌خواد باهات حرف بزنه» را در جشنواره فيلم فجر داشت و سيمرغ بلورين بهترين بازيگر نقش مکمل زن (يکتا ناصر) را از آن خود کرد.

تصويربرداري اين مجموعه تلويزيوني با عنوان «خداحافظ بچه» اول ارديبهشت ماه در بيمارستان طوس آغاز شد و گروه توليد اين روزها در ترمينال اتوبوسراني مشغول ضبط تصاوير هستند. تاکنون بيش از ?? درصد تصويربرداري انجام شده و در حدود نيمي از سريال آماده پخش است. ضمن اين‌که به تازگي علي لهراسبي به عنوان خواننده تيتراژ سريال انتخاب شده است.«خداحافظ بچه» داستان مرتضي و ليلا زوج خوشبختي است که در آرزوي تولد فرزند به سر مي‌برند، امّا وقوع حادثه‌اي زندگي آرامشان را به هم مي‌ريزد. نقش مرتضي را شهرام حقيقت‌دوست بازي مي‌کند و مهرآوه شريفي‌نيا در نقش ليلا همسر وي ظاهر شده است. آتيلا پسياني(خسرو)، بهاره رهنما (نازنين)، مائده طهماسبي (شهناز)، بهنوش بختياري (گيتي)، مهدي صبايي (احمد)، ناصر گيتي جاه (عباس)، شهين تسليمي (مني‍ژه، مادر مرتضي) و حديث ميراميني(رعنا، خواهر ليلا) و پوراندخت مهيمن (خواهر ليلا) از ديگر بازيگراني هستند که در نقش‌هاي اصلي اين سريال ايفاي نقش خواهند کرد.

سجاد ابوالحسني نگارش فيلمنامه «خداحافظ بچه» را به عهده دارد و داود هاشمي تهيه‌کننده سريال است. عليرضا افخمي که در ايام ماه رمضان سال گذشته مجموعه تلويزيوني«پنج کيلومتر تا بهشت» را در همکاري با هاشمي روانه آنتن اين شبکه کرده بود به عنوان مشاور پروژه و ناظر کيفي با «خداحافظ بچه» همکاري دارد.
در حالي که از سي تير، ماه رمضان آغاز مي‌شود و فرصت چنداني باقي نمانده درباره سريال مناسبتي شبکه تهران هنوز خبري رسمي منتشر نشده و در اين خصوص شايعات زيادي شنيده مي‌شود. تنها سريال ماه رمضان اين شبکه قرار بود سريال اپيزوديک «شايد براي شما هم اتفاق بيفتد» باشد و باکس اصلي پخش به مسابقات و جنگ‌هاي شاد اختصاص يابد اما گويا هنوز قطعيت نيافته و مدير تازه منصوب شده اين شبکه به دنبال يافتن گزينه هاي مناسب تري هست و در اين ميان زمزمه‌هايي از پخش سريال «طهران نو» نيز شنيده مي‌شود.

تصويربرداري سريال «طهران نو» به کارگرداني فريد سجادي‌حسيني و تهيه‌کنندگي علي تقي‌پور ?? آذر ماه سال گذشته با حضور حضور جمع قابل توجهي از بازيگران جوان سينما و تلويزيون کليد خورد و با پايان ضبط تصاوير در خرداداماه امسال تاکنون بيش از ?? درصد صداگذاري و تدوين توسط امين ميرشکاري و روزبه فرازمند به پايان رسيده است.در اين سريال بازيگراني چون مهران احمدي، علي سرابي، هومن سيدي، بهروز شعيبي، شقايق دهقان، ندا مقصودي، سميرا ذکايي، ليندا کياني، گلاره عباسي، بهناز جعفري، آتنه فقيه نصيري، پوراندخت مهيمن، سوگل طهماسبي، بيژن افشار، الهام کردا بازي مي‌کنند. دومين سريال سجادي حسيني پس از «بانو» روايت زندگي کيا مقدم (با بازي علي سرابي) است که پس از ?? سال دوري از وطن و شکست در زندگي زناشويي، براي پيگيري کارهاي شخصي به کشور باز مي‌گردد، ولي در همان بدو ورود با اتفاقي رو به رو مي‌شود که زندگي خودش و بسياري را تحت تاثير قرار مي‌دهد. فيلمنامه اين سريال را اميد سهرابي و اميررضا طلاچيان نوشته‌اند